Blomsterpill i advent, söndagsstilleben (48)

4 december, 2016
blomsterpill advent

Blomsterpill i advent. Andra söndagen i advent och jag ägnar mig åt en stunds meditativt blomsterpill för att få till veckans söndagsstilleben. Några blågröna kvistar från enen, vissen vit hyacint, vintergröna och så några röda bär.

Ännu fler söndagsstilleben finns i vanlig ordning inne hos Emma och Åsa samt på instagrams #söndagsstilleben

Skriv gärna en rad

Skicka din kommentar

OM ANNELIE
Fotograf, receptkreatör & författare
Välkommen till min värld av blomster och bakverk. Jag heter Annelie och håller i både kamera, penna, sekatör och degbunke. Bakar gärna i säsong och både med och utan gluten. Här vill jag inspirera med det goda i vardagen och det vackra i livet.
Mer om mig
BLI MIN BREVKOMPIS
Häng med mig i min värld av blomster och bakverk och bli först att ta del av nyheter, matiga tips och god inspiration. Skriv upp dig på min mailinglista här.
MINA BÖCKER

LETAR DU EFTER NÅGOT?